Charakteristika mateřské školy

Mateřská škola Přímá je umístěna v okrajové části města Havířova nedaleko autobusového nádraží. Byla postavena a zkolaudována v roce 1969 jako samostatná jednopatrová budova. Má pět tříd s maximální kapacitou 134 dětí. V přízemí jsou třídy Motýlci a Včelky s bezbariérovým vstupem. V prvním patře se nachází třídy Mravenečci, Berušky a Broučci. Budova je panelového typu, jednopatrová, obdélníkového tvaru se čtyřmi samostatnými vchody.

Součástí mateřské školy je školní jídelna. Mateřská škola se rovněž může pochlubit vlastní saunou, která je využívána od listopadu do března, pro zvýšení imunity dětí, dále také pomáhá prohřívat tělo a prokrvovat organismus, uvolňovat dýchací cesty, vylepšovat ekzém, léčit bolesti v krku a onemocnění uší.

Od 1. 7. 2002 je mateřská škola samostatně hospodařící v právním subjektu jako příspěvková organizace Statutárního města Havířova (zřizovatele)

Mateřská škola je od roku 2019 zapojena do projektu Skutečně zdravá škola.

Skutečně zdravá škola je komplexní program kvalitního a udržitelného školního stravování a vzdělávání o jídle. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Děti si ze školky odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a zkušenosti a prožitky, díky kterým budou upřednostňovat zdravé, kvalitní a udržitelným způsobem produkované potraviny. Program také u dětí prohlubuje lásku k přírodě a úctu k přírodním zdrojům.

Skutečně zdravé školky nabízejí dětem jídlo, které je chutné, zdravé, připravené z kvalitních, čerstvých, sezónních a pokud možno lokálních surovin.

Školní jídelna mateřské školy vaří i pro děti, které mají lékařem nařízenou dietní stravu:

• šetřící dieta
  • bezmléčná