INFORMACE PRO RODIČE NOVĚ PŘÍCHOZÍCH DĚTÍ

E-mail: msprima@seznam.cz

Web:     www.msprimahavirov.cz

Provoz MŠ: 6.00 : 16.30 hodin

Co bude Vaše dítě potřebovat?

Prosíme, podepište svým dětem veškerou obuv a oblečení!

• Dětské papuče s pevnou patou (NE šněrovací)
  • Do třídy – pohodlné oblečení (zástěrku / kalhoty na hraní - obojí opatřené kapsou na kapesník , punčocháče, triko s krátkým/dlouhým rukávem)
  • Do šatny – náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, punčocháče, triko)
  • Spaní v MŠ- pyžamo (našitá poutka na obou částech pyžama)
  • Pobyt venku – pohodlné sportovní oblečení a obuv ,  ve které se budou cítit pohodlně a které si budou moci zašpinit

Co byste měli donést do MŠ?

• Zubní kartáček (prosím, označte)
  • Zubní pasta (1ks)
  • Toaletní papír (4ks)
  • Toaletní vlhčený papír na WC (1ks)
  • Papírové kapesníky (1 sada= 10 ks)
  • Vlhčené ubrousky (1ks)
  • Papírové ubrousky ke stolování (1 balík)
  • Tekuté mýdlo (1ks)
  • Mikrotenové sáčky (svačinkové 20x30 cm)
  • Repelent proti komárům (1. pololetí)
  • Opalovácí krém ve spreji (2. pololetí)
Toaletní potřeby se vybírají jednou za pololetí.

Do kdy byste měli přivést své dítě?

Dítě je potřeba přivést do MŠ nejpozději do 8.30 hod. z důvodu aktualizace stavu dětí na třídách pro kuchyň. Pokud víte, že to nestihnete, oznamte to den předem, nebo zavolejte nejpozději do 8.30 hod. v ten den.

Jak postupovat v případě nepřítomnosti dítěte?

Nepřítomnost je potřeba co nejdříve ohlásit osobně  nebo telefonicky. Pokud je nepřítomnost ohlášena den dopředu, neplatíte za stravu. Pokud nepřijde dítě do MŠ přesto, že není odhlášeno, máte nárok vyzvednout si oběd v kuchyni pouze první den jeho nepřítomnosti v době od 11,00 – 11,15 hod. Ostatní dny je již Vaše dítě automaticky odhlášeno.

Jak postupovat, aby se Vaše dítě u nás cítilo co nejlépe?

Doporučujeme začít s kratší dobou pobytu dítěte v MŠ  a postupně ji prodlužovat. Učitelka Vám vždy sdělí, jak pobyt probíhal a společně zvolíte další postup.  Přejeme si, aby se tady Vaše dítě cítilo dobře a aby počáteční adaptace proběhla co nejlépe.

V případě potřeby se můžete kdykoliv obrátit na ředitelku MŠ. Vážíme si všech Vašich námětů a postřehů. Těšíme se na společnou spolupráci.

„Zvykáme si na školku“ aneb DOBRÁ RADA NAD ZLATO – několik rad pro rodiče

• své dítě doveďte až do třídy a osobně jej „předejte“ učitelce
  • každé dítě se jinak přizpůsobuje novému prostředí a kolektivu
  • máte-li nějaké pochybnosti, požadavky, obraťte se s důvěrou na Vaši paní učitelku
  • neprodlužujte loučení, rychle odejděte
  • nestůjte za oknem mateřské školy, kde by Vás dítě mohlo vidět
  • po určitou dobu berte dítě po obědě, než si zvykne na nový režim
  • informujte učitelku, pokud má Vaše dítě nějaké zdravotní omezení
  • pokud se Vám hned vše nedaří, nezaujímejte ke školce negativní postoj, dejte svému dítěti i nám dostatek času adaptovat se
  • před Vaším dítětem mluvte o školce hezky, nestrašte je školkou, školka není za trest („Jen počkej, ve školce, tam ti nikdo nepomůže.“ „Budeš muset dělat všechno sám.“ „Paní učitelka tě naučí poslouchat.“ apod.)